Zabawki dla psa? Bez nich ani rusz!

Psy lubią się bawić w każdym okresie życia. Nieważne czy są szczeniakami, czy psimi seniorami, zawsze mają ochotę na mniejsze lub większe psoty. Jeśli chcesz  zapewnić swojemu psu maksimum radości zabawy, wybierz mu odpowiednie zabawki. Jedno jest pewne. Powinny być dopasowane do wieku, charakteru, wzrostu i innych indywiduach preferencji zwierzaka.

Po co w ogóle kupować zabawki

.Niektórzy mają mylne spojrzenie na to, czy potrzebne są zabawki dla psa, który osiągnął już dorosłość  Zapewniamy, że pies zawsze chce się bawić, oczywiście stosownie do swojego wieku i charakteru. Szczeniak ma więcej energii i potrzebuje innych zabawek niż pies dorosły. Ważne jest to, aby umiejętnie dopasować rodzaj zabawki do swojego pupila. Musisz obserwować go od szczeniaka, czyli zachowanie w różnych sytuacjach. Psy bardziej agresywne, ruchliwe będą potrzebowały zabawek, które rozładują potrzebę gryzienia i ruchu. Natomiast  psy zalęknione, zestresowane powinny mieć  przy sobie zabawki eliminujące napięcie psychiczne. Generalnie zabawki stymulują umysłowo i fizycznie, ale tylko wtedy, kiedy są idealnie dopasowane. Znam więc kupisz kolejną piłkę, czy gryzak, zastanów się, czy może Twój pupil potrzebuje czegoś zupełnie innego?

Jaki charakter, taka zabawka

Na początku musisz sobie zdać  sprawę, ze nie ma takiego czegoś, jak najlepsza zabawka dla psa. Dopiero pi analizie upodobań Twojego psa będziesz wiedzieć, co masz wybrać i dlaczego. Oprócz tego przy wyborze zabawki kieruj się bezpieczeństwem. Sprawdź, z jakich materiałów jest wyprodukowana, czy nie ma części, które mogą odpaść itd. Jeśli wszystko będzie  w porządku, wybieraj w bogatym asortymencie sprawdzonego sklepu z akcesoriami dla zwierząt. 

Zabawki do rzucania, aportowania

Tego typu zabawek używa się w plenerze. Większość psów uwielbia taki zabawy, szczególnie gdy uczestniczy w nich ich właściciel. Do tej grupy zabawek zalicza się różnego rodzaju piłeczki, gumowe kości, frisbee czy patyczki. Pies, goniąc za zabawką, ma zaspokojoną potrzebę ruchu, ale tez instynkt łowcy. Towarzyszenie mu w tej zabawie zacieśnia więzi z opiekunem, co również ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju psa i jego samopoczucia. Zdarza się jednak, że właściciel nie zawsze ma czas czy siłę do zabawy ze swoim psem i wtedy pomocna okazuje się wyrzutnia do piłek. Stosowanie jej od czasu do czasu na pewno nie popsuje relacji z psem, a odciąży opiekuna.

Gryzaki i zabawki do żucia

Takie zabawki są przeznaczane dla każdego psa, ale szczególną korzyść czerpią z nich psy bardziej agresywne. Zaspokojenie potrzeby gryzienia rozładowuje napięcie i wycisza. Gryzaki kupuje się również szczeniętom, u których wykształca się uzębienie. Zabawka z wypustkami czy wyżłobieniami będzie łagodziła ból dziąseł, wzmacniała mięsne szczęki i pomoże zachować odpowiednią higienę jamy ustnej. Dla szczeniaków skazane są również przytulanki, czyli kolorowe szmaciane zabawki. Natomiast te z sygnałem dźwiękowym u młodego psa budzą instynkt łowcy. Zabawki z kieszonką, w której znajduje się smaczek, są również odpowiednie dla młodych, pełnych energii i ciekawości psów.

 Zabawki edukacyjne i interaktywne

Pies lubi szukać rozwiązania, węszyć i znajdować. Dlatego też zabawka edukacyjna sprawdzi się dla każdego psa, a szczególnie u tego, który jest wyciszony. Niektóre z zabawek edukacyjnych wymagają skakania, szarpania i biegania, dlatego nie ma mowy o psiej nudzie. Twój pupil nauczy się cierpliwości, będzie miał zaspokojoną potrzebę ruchu i nabędzie umiejętności społeczne. Wśród takich zabawek znajdują się np. liny do szarpania, zabawki z dźwigniami i piszczałkami, zabawki łamigłówki typu gry lub  ukrytym smaczkiem. 

Na początku wybór zabawek może przysporzyć Ci nieco trudności. Dlatego eksperymentuj, obserwuj i angażuj się w zabawę z pupilem. Dostarczysz mu mnóstwo radości i sobie, zacieśnisz więź z psem i pomożesz mu rozwijać się  psychicznie oraz fizycznie, a także kształtować dobre nawyki.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.