Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego u psa – Emi Pet

Dbałość o dziąsła i zęby psa jest kluczowa dla zapobiegania próchnicy,  paradontozie i przedłużenia zdrowia jamy ustnej. Metoda ultradźwiękowa czyści górną i dolną szczękę, zabijając bakterie i eliminując tworzenie się kamienia nazębnego. Zapobieganie poważnym problemom u Twojego zwierzęcia jest proste i bezbolesne. 

Kamień nazębny u psa

80% wszystkich psów powyżej trzeciego roku życia cierpi na paradontozę, czyli zapalenie dziąseł spowodowane odkładaniem się kamienia nazębnego. Z czasem zapalenie dziąseł może obniżyć jakość jego zdrowego życia lub uszkodzić np. serce (długotrwały stan zapalny).

Szczoteczka Emi Pet 

U Pedra zabieg czyszczenia zębów został wykonany szczoteczką Emi Pet, która wykorzystuje przełomową technologię higieny jamy ustnej, która pomaga rozwiązać ten problem w łatwy i bezstresowy sposób. Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej do rozbijania kamienia nazębnego i płytki nazębnej możemy poprawić higienę jamy ustnej Twojego psa. Pomaga ograniczyć przyszłe problemy zdrowotne i duże rachunki stomatologiczne, które zbiegają się z niewłaściwą higieną jamy ustnej. 

Ultradźwiękowy system czyszczenia bez wibracji – zalety

  • Głębokie działanie czyszczące, niszczące bakterie
  • Usuwa nieświeży oddech
  • Oczyszcza kieszonki dziąsłowe
  • Bez wibracji, szybko, delikatnie i cicho
  • Rewolucyjny system z efektem przeciwzapalnym
  • Może przedłużyć zdrowe życie Twojego psa
  • Najlepsza profilaktyka i ochrona przed osadzaniem się kamienia nazębnego

Za i przeciw stosowaniu szczoteczki sonicznej w profilaktyce 

Lekarze weterynarii często są przeciwni czyszczeniu zębów u swoich psich pacjentów w salonach groomerskich. Trudno się z nimi nie zgodzić. Często nieodpowiedzialny groomer może zrobić więcej złego niż to warte. Czyszczenie zębów, które wymagają profesjonalnych zabiegów dentystycznych powinno pozostać jedynie dla lekarzy weterynarii. Jeżeli Twój pies ma kontrolowaną jakość zębów u weterynarza i konieczne jest jedynie ściągnięcie niezbyt rozwiniętego kamienia nazębnego, to moim zdaniem ultradźwięki są do tego idealne. Nie musimy poddawać psa narkozie a tym samym (szczególnie przy rasach brachycefalicznych) narażać go na powikłania. 

Przeciwwskazania do usuwania kamienia nazębnego u psa ultradźwiękami: 

  • zanik dziąseł, 
  • nadziąślaki, 
  • narośla, 
  • zmiany w okolicach jamy ustnej, 
  • bardzo silnie rozwinięty kamień nazębny, 
  • próchnica 

Zaufany,odpowiedzialny groomer to podstawa 

Po długich poszukiwaniach i rzetelnemu przeszukaniu Internetu, opinii i rozmowie z kilkoma groomerami wybraliśmy się do Moja Sfora (Wyszogrodzka 6, 03-337 Warszawa). Jest to groomer z doświadczeniem behawiorystycznym i szkoleniowym. Bardzo spodobało mi się samo podejście do Pedra – przywitanie, zabawa, zapoznanie i co najważniejsze – SPRAWDZENIE STANU ZĘBÓW I OCENA, CZY JEGO JAMA USTNA NADAJE SIĘ DO CZYSZCZENIA TĄ METODĄ. Jeżeli spotkacie się z innym podejściem – radzę wiać 😉 Wasz pies nie może być sposobem do zarobku. Ma być bezpieczny i potraktowany indywidualnie. 

Usuwanie kamienia u psa – cena

W zależności jak rozwinięty jest kamień nazębny u Waszego psa, koszt waha się (w naszym przypadku ale i u innych groomerów) od 200 – 300 zł za ściąganie kamienia. Nas cała impreza wyniosła 250 zł 🙂

Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego u Pedra – efekty

Morris bardzo ładnie ściera kamień nazębny przez różne gryzaki, które obydwaj dostają. Pedro ściera zdecydowanie mniej, nie przepada za bardzo twardymi gryzakami (ma tak od szczeniaka)

Każdy z moich psów ma myte zęby specjalną manualną szczoteczką i pastą dedykowaną psom. Czy efekty ściągnięcia kamienia są zadowalające? Dla mnie tak, Wy oceńcie sami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.