psie posłanie w domu

Psie posłanie i jego umiejscowienie w domu

Decydując się na posiadanie psa, musimy pamiętać o przystosowaniu domu pod nowego członka rodziny. Dziś opowiem Wam o psim posłaniu w domu i jego umiejscowieniu. Pies od pierwszych dni w nowym domu powinien mieć swoje miejsce, które będzie dla niego „azylem”. Nawet jeżeli zamierzamy zezwolić zwierzakowi na spanie z nami w łóżku nocą powinniśmy zadbać o miejsce do wypoczynku za dnia. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz psiej psychiki. Mając zaznaczone reguły, np. kiedy jemy lub przychodzą do nas goście,  odsyłamy psa na jego miejsce – daje to poczucie bezpieczeństwa ponieważ zwierze ma jasno określone, wyuczone reguły oraz swój spokojny kąt.

Jakie psie posłanie wybrać?

Na wstępie zaznaczę, że pierwsze psie posłanie powinno być komfortowa ale – nie drogocenne. Dlaczego? Bardzo często zdarza się tak, że leżanka to najwspanialsza zabawka nowego członka rodziny. Tańszą ale dobrą leżankę możemy kupić na promocjach w sklepach zoologicznych, przecenioną ze względu na kolor albo zeszłoroczny model. W naszym domu również tak to wyglądało – Pedro bawił się iście szampańsko targając psie posłanie z kąta w kąt i robiąc przy tym mniejsze lub większe dziury, w zależności od humoru 😀 Później dopiero dostał porządne „łóżko” (kupione w TKMAXX) z ortopedycznym materacem a nie miękką, wypchaną poduszką która na pewno nie poprawiłaby komfortu odpoczynku mojego psa ani kondycji jego stawów.

Umiejscowienie psiego posłania w domu

Przy dostosowaniu przestrzeni domowej pod psa wybierzmy miejsce do odpoczynku zwierzaka. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, kieruj się kilkoma regułami:

  • miejsce spokojne, nieprzechodnie – pies musi mieć spokój nie np. przechodzących ludzi nad głową albo przeciąg  kiedy śpi lub chce odpocząć
  • strategiczne usytuowanie – możliwość obserwacji co się dzieje w domu, kontakt wzrokowy z domownikami
  • swobodny dostęp do legowiska

Oprócz umiejscowienia pamiętajmy o dobrym doborze rozmiaru legowiska dla psa. Pies powinien móc wyprostować się w posłaniu i wygodnie w nim się ułożyć. Na rynku znajdziecie mnóstwo propozycji psiego posłania zarówno dla małych jak i dużych ras. W komentarzach piszcie jak Wasze psy wypoczywają w domu i jak zagospodarowaliście im ich przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.